18.03.2013

עכשיו זה עם עובדות : אתר שופו עם התמונות הכי טובות שיש כהוכחה - אתרים אחרים גונבים משופו תמונות

זה לא חדש שתמיד גונבים תמונות באינטרנט . עכשיו ניתן להתשתמש בתמונות שהם לא שלכם בקיום כמה תנאים בססיים :

1. שיניתם בתמונה לפחות 40% .
2. קיבלתם אישור של בעל התמונה
3. רשמתם מאיפה נלקחה התמונה

אם לא קיים אחד מהתנאים הנ"ל זה נחשב לגניבה. היום בבוקר בסיור שלנו באתרים השונים ובפייסבוק ראיתי על הקיר של נביל נסראלדין המנהל של "منتدى الراوي" שיתוף שלו לכתבה באתר "البيان" אתר שעד היום לא היכרתי (לא פלא) , נכנסתי לאתר כדי לראות איזה כתבה עשו לאירוע של מונתדא אל ראוי כי אני הייתי באירוע ולא ראיתי צלם של אתר שאני לא מכיר, כל הצלמים שהיו שם אני מכיר ויודע עם מי כל אחד עובד והיה מוזר לי לראות שיתוף בפייסבוק לאתר שאני לא מכיר שסיקר את האירוע.

עד כאן הכל טוב, אני נכנס לאתר ומגלה לתדהמתי תמונות של אתר שופו גנובות כשהלוגו נחתך ולא מופיע, בלי להדגיש מאיפה נלקחו התמונות ובלי אישור מאתר שופו שיש לו זכויות מלאות על התמונות!!!

אני מתחיל לקרוא את הכתבה ואני רואה שהכתבה המלאה שעודכנה היא נוסח מלא שמר' נביל כתב ושלח לחברה הנחמדים מאתר אלביאן, איך אני יודע שנביל שלח להם את הכתבה???!! - כי הוא שלח גם לאתר שופו את אותה הכתבה!!!

אנחנו באתר שופו לא מוכנים להיות העתק של מישהו או שמישהו אחר יעתיק מאיתנו. זהו צילום המסך של דף ההתכתבויות שין אתר שופו למר' נביל נסראלדין!אחד לאחד הכתבה שרשומה באתר אלביאן , מה עוד שבאתר אלביאן לא תמצאו צור קשר כך שנדע למי לפנות לבירורים לגבי המתרחש ונקבל תשובות!

סיכום : אנחנו באתר שופו סולדים מכל התנהגות זולה במטרה לפרסום על חשבון הפרת זכויות , גניבה , וסטייה מעקרונות בססיים של העבודה.
כל אחד שיעשה טעות ואנחנו נראה בזאת התנהגות לא הולמת וזלזול בעבודה שלנו הוא ישלם עליה או בפרסום המעשה או בתביעה משפטית ( לשיקול הנהלת האתר בלבד).
אנחנו נדאג לנקיטת האמצעים הרלוונטיים למניעת מקרים כאלה בעתיד.